Dünya Emekçi Kadınlar Günü Etkinlik Manueli

SCORAngels,
8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne günlerimiz kaldı. : ) Bu yüzden sizlere yapabileceğiniz etkinliklerin bir manuelini hazırladım. Etkinliklerinizi bu manuele göre düzenleyip sorularınız için çekinmeden bana ulaşabilirsiniz. 
1) TurkMSIC Kadınlar Günü Gazetesi 
2 sene aradan sonra ilk kez tekrar hazırladığımız kadınlar günü gazetesini sizlerle 8 Mart’ta turkmsic.net aracılığıyla yayınlayacağız. Daha önceden gazeteye ulaşıp kendi yerelinde bastırmak isteyen yereller bize ulaşabilirler.
2) Film Gösterimi,
Seçtiğiniz filmleri gönüllülerinizle beraber izleyip üzerine söyleşiler düzenleyebilirsiniz.. 
Sizler için hazırladığımız film listesi;
- Iron Jawed Angels
- Suffragette
- Norma Rae
- Bread and Roses
- Persepolis
- The Color Purple
- Joy Luck Club
- Erin Brokovic
3) Kadın Temalı Yerel Sempozyumlar.
Üniversitenizde ki öğrenciler için tam gün ya da sadece yarım gün olarak planlanabilecek kadın temalı bir sempozyum düzenleyebilirsiniz. Konuşmacı olarak ise kendi üniversitelerinizden konuyla ilgili hocalarınıza ulaşabilirsiniz.
4) Kadın Çalıştayı
Nisan ayının son haftasında düzenleyeceğimiz “Kadın Hekimler “ Temalı Çalıştayımıza katılım gösterebilir Tıp Öğrencileri olarak hazırlayacağımız bildiriye sizler de katkı sağlayabilirsiniz.

Notlar;
- Yapmayı planladığınız etkinlik illa 8 Mart’ta olmasına gerek yok bizim için etkinliğin tarih değil kalitesi önemli. : )
- Dünya Kadınlar Gününün “aynı zamanda Dünya Emekçi Kadınlar Günü olarak da bilinir “ Kutlu bir gün olduğunu unutmayın bu yüzden yapacağınız etkinliklerde buna mutlaka dikkat edin. (Kadına yönelik şiddet etkinlikleri yerine kadınların gelişimi üzerine etkinlikler yapılabilir. ) 
- Film gösterimini yapmadan önce mutlaka filmi önce kendiniz izleyip yerel için uygunluğunu değerlendirin. 
- Yaptığınız etkinliklerin raporlarını scora.turkmsic.net e yüklemeyi unutmayın. :)
- Ve tabi ki son olarak etkinlikleriniz için bize ulaşmaktan çekinmeyin. : )

 

Hazırlayan: Aziz Mert İpekçi