1 Aralık Dünya AIDS Günü, 2014

Değerli TurkMSIC Gönüllüleri,

 

Ocak ayında yapılan Türk Tıp Öğrencileri Birliği Başkanlar Kampı(TurkMSIC Başkanlar Kampı/TuBaKa)'nda belirttiğimiz üzere sene içindeki en önemli hedeflerimizden biri, yeni dönem esnasında göreve gelindiğinde kendi yaşadığımız zorluklardan ötürü, Dünya AIDS Günü(DAG)2014 Materyallerini hazırlamak, gererkirse sponsorluk görüşmelerini hatta basımını sağlamak, dış bağlantıları kurmak olduğunu belirtmiş ve bunu da her fırsatta dile getirmiştik.

Bu hususta yaz boyunca ve hala da çalışan ekibimiz sayesinde materyallerimizin tasarımlarının bitmeye yaklaşmasının yanı sıra, aynı zamanda da sponsorluk konusunda da önemli bir yol kat etmiş bulunmaktayız. Kısa süre içinde sizlere daha net açıklamalar ile gelmeyi umuyoruz.

Öte yandan bu sene de, kurucularından olduğumuz 1 Aralık Genç İnsiyatifi adı altında kişi ve kurumları DAG'da bir araya getirip ülke çapında önemli etkinlikelre imza atmayı hedefliyoruz. Bu hususta 1 Aralık Genç İnsiyatifi kurucularından olan Toplum Gönüllüleri Vakfı(TOG) ve Genç Akran Ağı(Y-PEER) ile yapılan görüşmelerin de olumlu geçtiğini ve dış bağlantılar hususunda önemli bir yol alındığını da sizlere yine bildirmek isteriz.

Amacımızın, yeni dönemde gelecek kişiler kim olursa olsun, asıl gayemiz olan "SCORA'nın Çıkarları Doğrultusunda" gerekecek bu önemli işleri hallederek yeni dönemin daha sorunsuz başlamasına vesile olmak olduğunu bir kez daha belirtir, sizlere kolaylıklar dileriz.

TurkMSIC-SCORA Ulusal Ekibi Adına,

Ahmet Melih ERDOĞAN

Üreme Sağlığı Çalışma Kolu Ulusal Yöneticisi ('13-'14)