Birlik Kart Hakkında!!!

SCORAilem!!!

 

Türk Tıp Öğrencileri Birliği Genel Başkanı Murat AKSOY'un sizlere çok önemli bir mesajı var. Başvurularınızı Yönetim ve Yürütme Kurulları olarak bekliyoruz :) 

 

SCORA Ulusal Takımı Adına,
NORA'nız
 ve Arkadaşınız,
Meli'

 

*****

 

Değerli Türk Tıp Öğrencileri Birliği Gönüllüleri,

Birlik Kart, Türk Tıp Öğrencileri Birliği’nin değerli üyeleri için tasarlanmış, yurtiçinde ve yurtdışında üye kartı olarak kullanılabilen bir karttır. Tıp fakültesi öğrencisi olan herkesin edinebileceği kart için başvurularınızı sayfamızdan online olarak yapabilirsiniz.(http://birlikkart.turkmsic.net/).Üyemiz bulunmayan fakültelerdeki arkadaşlarımızında karta sahip alma hakkı mevcuttur.Bahsettiğim gibi ülkemizde tıp fakültesi öğrencisi olmak karta sahip olabilmek için yeterlidir.

Birlik Kart içerik olarak; üyenin adı ve soyadını, TC Kimlik Numarasını, üyesi olduğu birlik/üniversiteyi, üye numarasını, kurum logosunu ve kurumun internet adresini içermektedir. Yurtdışında da kullanım kolaylığı sağlaması açısından çift taraflı tasarlanan kart için bilgiler İngilizce ve Türkçe yer almaktadır.

Birlik kart, kurumsal kimliğimizi gönüllülerimizin yurt içi ve yurt dışı kullanabileceği bir forma dönüştürmeyi amaçlarken; Türk Tıp Öğrencileri Birliği adına firmalarla gerçekleştireceğimiz anlaşmalardan gönüllülerimize indirim sağlayabilecek bir oluşumdur. Ayrıca ÖSYM tarafından üniversitelerimize gönderilen resimlerle hazırlanan kimlik kartlarına alternatif, tıp fakültesi öğrencisi olduğunu doğrulayan bir kart olmak hükmünde olacaktır.

Bu amaç doğrultusunda gönüllülerimize faydalı olmak adına öncelikli olarak:

  • Kitapevleri
  • TUS Dershaneleri
  • Giyim mağazaları
  • Gıda firmaları
  • Medikal firmalar gibi çeşitli sektörlerle görüşmeler sürmektedir.
 Yıllardır bahsi geçen fakat hayata geçirelemeyen bir proje olan Birlik Kart ile alakalı detaylı bilgilendirme Birlik Kart Çalışma ekibimiz tarafından yapılacaktır.Birlik için diyerek çıktığımız yolda Birlik Kart ile yeni bir ivme kazanacağımıza inancımız tamdır.Bu noktada siz değerli yerel birlik yöneticilerimiz ve tüm gönüllülerimizin etkin duyuru vasıtasıyla birliğimizin tanıtılmasına yardımcı olmasını diliyoruz.

 

Yönetim Kurulu adına,

Murat AKSOY
 
Genel Başkan
 
Tel: 90 (507) 551 98 63baskan@turkmsic.net | murataksoy61@gmail.com
 
Türk Tıp Öğrencileri Birliği | TurkMSIC