TurkMSIC Başkanı Eren HALAÇ'tan Kurumsal Kimlik Mesajı

SCORAilem!!!
 
TurkMSIC Başkanı Eren HALAÇ tarafından başkanlar grubuna atılan "Kurumsal Kimlik" konulu elektronik postayı sizlerle paylaşıyorum. Gereken hassasiyeti sizlerin de kurumumuz adına göstereceğinden eminim...
 
Sevgiler,

NORA'nız ve Arkadaşınız,
Meli'

 
****
 
Merhaba değerli başkanlar,
 
Birliğimiz geçtiğimiz Ekim'de, Kayseri'de yapılan Genel Kurulda daha önce Yerel Kurul olarak adlandırılan üyelik isimlerinde radikal bir değişikliğe gidildi. 
 
Önceden " TurkMSIC (Tıp fakültesi adı) Yerel Kurulu" olarak adlandırılan üyelik isimleri yeni haliyle " (Tıp Fakültesi adı) Tıp Öğrencileri Birliği" şeklinde genel kurul tarafından değiştirildi. 
 
Geçen bu sürede gerek eski alışkanlıklar gerekse alışamama sebebiyle Yerel Kurul ismi kullanılmaya yer yer devam etti. Bunun dışında üyelik isimlerinin genel ismi olan Yerel Birlik ismi ise yaygın şekilde hatalı olarak kullanılmaya başlandı. 
 
Bu konuyla ilgili yerel birliklerin tümünün logoları hazırlanırken özellikle bu tüzük maddesine dikkat edilmiş ve logolar sizlere gönderilmişti. Yanlış kullanımın devam etmesiyle bu hatırlatmayı tekrar yapma gereği duyduk. Örnek vererek tekrar açıklama yapalım:
 
Yanlış Kullanımlar:
TurkMSIC Hitit Yerel Kurulu
TurkMSIC Hitit Üniversitesi Yerel Kurulu
TurkMSIC Hitit Yerel Birliği
TurkMSIC Hitit Üniversitesi Yerel Birliği
Hitit Yerel Birliği
TurkMSIC Hitit YB
 
Doğru Kullanım:
Hitit Üniversitesi Tıp Öğrencileri Birliği
 
Aşağıda yer alan ilgili içtüzük maddesi gereğince tüm sosyal medya hesaplarınızı buna göre revize etmenizi ve bundan sonraki tüm yazışmalarınızda buna göre kullanımınızı değiştirmenizi istiyoruz. Ayrıca yerel yöneticilerinizi de bu konuda bilgilendirmeniz gerekmektedir. İsim değişikliği konusunda Bilişim ve Haberleşme Direktörümüz Mustafa Ozan Alpay ile iletişime geçebilirsiniz, kendisinin e-posta adresi: bilisim@turkmsic.net 
 
Kurumsal kimliğimiz açısından bu hataların tekrar yapılmamasını önemsiyoruz. İsimlerini en doğru şekilde kullanan tüm üyelerimize teşekkür ederim.
 
İlgili içtüzük maddesi:
 
2.1.8. Altın, gümüş ve bronz üyelerin adları YÖK tarafından tanınan tıp fakültesi adını içermelidir. Yerel Birlik adı, ……… (öğrenim görülen tıp fakültesi) Tıp Öğrencileri Birliği şeklinde olmalıdır.
 
Sağlıcakla kalın...
 
 
-- 
Eren HALAÇ
 
Genel Başkan
 
Tel: 90 (554) 815 83 36 | baskan@turkmsic.net | halac.eren@gmail.com
 
Türk Tıp Öğrencileri Birliği | TurkMSIC