Yeni Sponsorluklar ve Etkinlikler

SCORAilem!!!
 
Sizlerin de bildiği ve hatırlayacağı üzere, Çukurova Genel Kurulu'nda "SCORA Vizyon ve Yenilik" bildirisi kabul edilmişti. Birliğin en üst karar alma organı olan Genel Kurul Kararı ile hazırladığımız SCORA'nin önümüzdeki 7 senelik vizyonu ve hareket planı onaylanarak, uzun vadeli hedefler ve yeni yapılanmalar kararlaştırılmıştır. 
Bütün bu kapsamlar içerisinde çalışmalarımızı sürdürürken, bu sene Dünya Kadınlar Günü'nde "Kadın Sağlığı" temasının da bizler için ön planda olması gerektiği, Vizyon'dan sonra Ekim Genel Kurulu'nda da bildirilmiştir. Dünya Kadınlar Günü için izleyeceğim programın kadın sağlığı alanında; "HPV, Adet Düzensizliği ve Meme Kanseri" üçgeni içinde olacağı da yine tarafımca belirtilmiştir. 
Bu durumdan yola çıkarak, bu üç konu ile ilgili, konu başına 15.000 broşür basımı konusunda sponsorluk görüşmelerimizi dün itibariyle olumlu yönde sonuçlandırdığımızı belirtmekten mutluluk duyarız. 
Ayrıca, Vizyon da yer verdiğimiz, "Çalışma Alanlarının Genişlemesi" hususu uyarınca "Erkek Cinsel Bozuklukları" konusu ile ilgili 10.000 broşürün basımı konusunda da anlaştığımızı belirtmek isterim. 
Son olarak da genelde Ekim Genel Kurulu'ndan sonrası için DAG a konsantre olunurken ne yazık ki üzerine hakkıyla eğilnilemeyen(Kurultay düzeni ile geride kalacağını umuyoruz) "Prostat Kanseri" ile ilgili de 15.000 broşür basımı olumlu neticelendirilmiş olup, 2015-2016 dönemi SCORA'sına bizlerden katkı olarak bırakılacaktır.
Bütün bu bilgilerin ışığında ele alırsak;

Ekim Genel Kurulu Sonrası 1 ay içerisinde;

HIV; 45.000 (10.000 TOG'a verildi)
Hepatit; 15.000
Sfiliz; 15.000
Doğum Kontrol Yöntemleri; 15.000 

2015 Ocak ayı içerisinde ise yeni olarak;

HPV; 15.000
Meme Kanseri; 15.000
Adet Düzensizliği; 15.000
Prostat Kanseri; 15.000
Erkek Cinsel Bozuklukları; 10.000

Olmak üzere 3,5 ay içerisinde 160.000 broşürün tasarımı, temini ve TurkMSIC ve SCORA için kullanımı konusunda anlaşmaya varılmıştır. 

Bizler bu hususta, sınav, kişisel sorun, düşük motivasyon gibi önemli durumları bir kenara koyarak, demeden elinizden geleni yaparken yerellerimizden ricamiz;

 
"Şubat ayında eksik Hepatit-Sfiliz-Doğum Kontrol Yöntemleri etkinliklerinizi tamamlamanızı, Mart Ayında 3 ayaklı Dünya Kadınlar Günü etkinliklerinizi bitirmenizi ve Nisan Ayında da Erkek Cinsel Bozuklukları üzerine çalışmalar yapılması" şeklindedir.
 
Birlik adına çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğimizi bildirirken, sizlere de kolaylıklar dileriz...
 
Sempozyumda görüşmek dileği ile,
 
 

SCORA Ulusal Takımı Adına,
NORA'nız
 ve Arkadaşınız,
Meli'