1 Aralık Beşiktaş DAG Etkinliği

Etkinlik Türü: 
Dünya AIDS Günü 

Adınız Soyadınız :

 Naci Emre BOLU

Yerel Kurulunuz :

 İstanbul TÖB

İletişim Bilgileriniz :

 05389250544   mrbolu25@gmail.com

 

 

Etkinlik Adı :

  1 Aralık İstanbul Beşiktaş DAG Etkiinliği

Etkinliğin yapıldığı alan/ yer :

 Beşiktaş, Kartal Heykeli önü

Etkinliğin başlangıç ve bitiş tarihleri :

 1 Aralık 2015

Etkinliğin Açıklaması ve Hedefleri :

 İstanbul Bilim, Biruni, Yeni Yüzyıl, Fatih, Medipol, Bezmialem, Cerrahpaşa ve İstanbul Tıp Fakültelerinin katılımlarıyla Beşiktas'ta standlar açıldı, afişler asıldı. İnsanlara AIDS ve HIV hakkında yanlış bilinenler anlatıldı. Öğrenciler beyaz önlük giyerek sokaklar arasında gezindi ve insanları birebir bilgilendirdiler. Bilgilendirme esnasında HIV hakkında kişilere çeşitli sorular soruldu, karşılığında da kondom dağıtıldı. Bu yolla insanların konuya ilgilerinin arttırılması amaçlandı.

Sonuç olarak hedefimiz halkın AIDS ve HIV konusuna önyargılarının giderilmesine çalıştık.

Etkinliğin hedef kitlesi :

 Beşiktaş'ta belirlenen gün içerisinde bulunan herkes

Etkinlikten beklenenler ve elde edilen sonuçlar (karşılaştırmalı) :

 Etkinlikten beklediğimiz hem öğrencilerin hem de halkın konu üzerinde belli bir bilince kavuşmasıydı. Doktor adayları hem halkın HIV konusuna bakışını görebilecekti, hem de bu esnada halka konu üzerine doğru bilgiler vereceklerdi.

Beklenen etki öğrenciler üzerinde gerçekleşti. Her ne kadar etkinlik geçmiş senelere nazaran daha etkisiz geçmiş gibi görünse de yine ulaşılabilecek kadar kişiye ulaşıldığı düşünülmektedir.

Katılımcı sayısı:

 70-80

Ulaşılan kişi sayısı :

 500

Destekleyen kurum/kuruluşlar :

 Beşiktaş Belediyesi, Beşiktaş Gençlik Meclisi, OK

Basın Yayın Organlarıyla iletişim :

Bazı yerel üyeleri ile röportaj alındıysa da basın yayın organlarıyla birebir iletişime organizatör olarak geçilmedi. Etkinlik fotoğrafları ve alınan geri dönütle beraber sosyal medyada paylaşıldı.

Özeleştiri :

 Organizasyon konusunda daha önceden çalışmaya başlayabilir, fazladan diğer derneklerle iletişime geçilebilirdi. Bununla beraber standlarda da kondom kullanımı üzerine eğitim verilebilir, katılımcılar bu açıdan organize edilebilirlerdi. Ayrıca Beşiktaş'ta farklı bölgelerde merkez kurmak daha mantıklı olabilirdi. Böylece daha fazla kişiye ulaşılabilirdi.

Eklemek İstedikleriniz :


 

Fotoğraflar: