Aylık Çevrimiçi Toplantı, Mart

MART AYI SCORA TOPLNANTI TUTANAĞI

Toplantı 26 Mart akşamı NORA'mız ve Arkadaşımız Meli''nin herkesi gruba ekleyip halhatır sormasıyla başladı. Kısa muhabbet sonrasındaki çaresiz raportör arayışlarına Aybala Yıldırım'ın yetişmesiyle gündeme geçildi.

GÜNDEM MADDELERİ:

*NORA'mız ve Arkadaşımız Meli' TurkMSIC SCORA-Vizyon ve Yenilikler Grubundaki yazı linkine yönledirme yapıp, 28 Mart Cuma akşamına kadar tüm LORA'lardan yazı maddelerini oylamaları ve itirazları olduğu noktada fikir belirtmelerini rica etti.

*Nisan ayının ikinci haftası Çarşamba günü "Pink Day Aktivitesi" gereği bütün SCORA gönüllülerinin pembe bir t-shirt/gömlek giymelerini isteyen NORA'mız ve Arkadaşımız       Meli', bunun için gerekecek çalışmalara şimdiden başlanmasını da rica etti. Ayrıca bu husustaki fotoğrafları kendisine ve KÇG Koordinatörümüz Sonat Şimşir'e iletebileceğimizi belirtti.

(Bu noktada Murat Furkan Vural-(Atatürk Üni. LORA) üzgün smile'lar eşiliğinde aktivitenin renk seçimi hakkında bazı isyancıklarda bulundu fakat Meli' ve Sonat Şimşir'in isabetli bilgilendirmeleriyle aydınladı ve konu kapandı.)

*Nora'mız ve Arkadaşımız Meli' 3.gündem maddesi olarak Nisan GK Programını açıkladı.
[Meli' : Sizler için çok hoş bir program hazırladık. Hatta IFMSA SCORA Bölge Asistanı ile bugün konuştum fikirlerini almak için ama sanırsam o da katılacaktır bizlere :D ilk gün öğleden sonra 4 saat, ikinci gün öğleden sonra 4 saat,üçüncü gün sabah 3 saat ayrılmış oturum var.
1.gün:
Tanışma&GA Anıları
Vizyon Üzerine Son Tartışmalar
ÜSK KÇG Sunum(Testis Kanseri ve Prostat Kanseri) ve Etkinlik Şablonu(Kardelen Başlı)
Cinsiyet Kimliği Eğitimi(Sonat Şimşir)

2.gün:
Dış Katılımcı; Kürtaj ve Infertilite
SCORA Yaz Kampı; Beklentilerimiz Neler?

3.Gün
:
SCORA Xchange( Gökçeçiçek Arık & Mehmet Başat Tepe)
Paralel Eğitimler ve Atölyeler(konular sürpriz)

(1.gün zaten Sonat üzerinde duracağı konular ile bu hususta bizlerin ufuklarını açacak :D ) ]

*GK'da Room Party'nin akıbeti hakkında Meli'  tüm SCORA Gönüllülerini bilgilendirdi.
[ Meli':Room Party'miz olacak mı derseniz elbette olacak, nasıl olacağına ve şartlarına da 1.gün beraber oturur karar veririz diye düşündük. Bunun dışında gelen herkesten 1 adet ceza yazmasını isteyeceğiz. Bu nedenle şimdiden cezayı düşünelim derim arkadaşlar.]

SORULAR:

Gündem Maddelerinin Açıklanmasından sonra NORA'mız ve Arkadaşımız Meli' sorularımız olup olmadığını sordu.

İlk soru Cem Gökhan-Hacettepe LORA'dan geldi.

Cem Gökhan-Hacettepe LORA: dış katılımcı kim olacak kürtaj ,le ilgişli (burda kürtajla ilgili dış katılımcının kim olacağını sormak istedi ama belli ki aceleye gelmiş :) )

NORA: Süprik :D (espiritüel bir dille sürpriz demek, evet)

Cem Gökhan-Hacettepe LORA: ok, yazamadım ama anladınız :D

NORA: ama bizlere yardımcı olabileceğin biri varsa özelden iletebilirsin :D
 
Cem Gökhan: (Y)

NORA: 2 adayımız var diyeyim :D ama anlayacağınız üzere bir öğretim görevlisi olacak :D

İkinci soru Murat Furkan Vural-Atatürk Üni. LORA'dan son gündemde bahsedilen cezaların ne için olduğu hakkında geldi ama söz almadığı ve o anda Bartu Koç söz istediği için, Bartu'nun sorusu önce cevaplandı.

Bartu Koç: ben normalde solotopum yerelde ama başkanlar oturumuna girmiycem scoraya gelicem scorada temsilcimiz yok diye ben bunu söylicektim, başka bişey yok

NORA: canımsın :D

Bartu Koç: :*

Daha sonra Murat Furkan Vural-Atatürk Üni. LORA: Ne için ceza? Nasıl bi ceza? :)

NORA: Furkan cım, ceza şu şekilde olacak geç kaldıysan ya da belirleyeceğim kurallara aykırı bir hareket yaptıysan yazılan cezalardan birisini çekecek ve de kayıtsız şartsız yapabilirsin :D yapmalısın, ceza olarak da striptiz de rapor yazmaya kadar geniş bir yelpazemiz olmak ile beraber sizlere bırakıyoruz, yani katılan her arkadaş 1 ceza yazacak ve de sizler (bu sırada Bartu Koç korkunç suretli bir şeytan smile'ı gönderdi ki töbe..) beraber çalıştığınız arkadaşlarınızın insafına kalacaksınız :D furkan tamam mıdır?

Yusuf Ergin- Adnan Mendere YK söz istedi bu arada ve sordu: sevgili NORA'm ve ARKADAŞIM bu sefer cezalar yapılacak değil mi? geçen gk da pek yapılmamıştı da :) yaptırım konusunda masaya yumruğunu vurmanı bekliyorum :)

NORA: Bu sefer acı yok :D Acımak yok :D uzlaşma yok :D Tabi ceza olarak bir sınırı geçmedikleri sürece :D mesela bartu ile seviş gibi bir ceza yı yaptırmam, yazıktır kişiye :D (çok rencide edici, çok ayıp..cık cık) ama genel anlamda cezalar yapılacak :D

Murat Furkan Vural bir başka soru için söz aldı ve sordu: Şimdi biz ekip olarak masrafları üniversiteye yıkmak istiyoruz da bunun için ne yapmalıyız onu sorcaktım bir de :)

NORA: bunun için özele gel canım, özel konuşalım, burada gereği yok :D hatta 30 dk sonra ara beni :D

Bir sonraki soru Gülcan Aykut/Çukurova YK-başkan'dan geldi: ceza olarak benim yerime "başkanlar oturumuna girme" yazabilir miyim, ya da yazdırabilir miyim :D

NORA: ajksdhasjkdhjkjkd :D (NORA çok gülmüş demek oluyor) olur :D bana uyar tabiki yereldeki tek temsilci değil ise o kişi :D

Gülcan Aykut/Çukurova YK-başkan: 2kişi scorada

NORA: tamamdır :D olur o zaman .D

Daha sonra NORA'mız ve Arkadaşımız Meli' 9 Nisan Pembe Günü Aktivitesi için gerekli hazırlıkların yapılmasının önemini tekrar hatırlatıp detaylı diğer konuları GK'da konuşulacağını belirtti ve sordu: Bunların dışında soru var mı? gençler??? Cem burada mısın bu arada?

Cem Gökhan-Hacettepe LORA: Ben arada bakıyorum sadece, başkanımız Stj. Dr. İltürk Özdoğan katılım gösteriyor :D (dış katılımcı konusundan bahsediyor)

NORA: Öncelikle aylık mailini alamadım :( Üzüldüm :( [yazık ya NORA'mıza..] Öte yandan şimdi unutamayacağın bir şey diyeceğim, buradaysan bu yazacağıma bakmanı rica ederim

Sonat Şimşir: biz çıkalım?

NORA: sorun değil kalabilirsin :D [sağol cnm ya.s.s ]

Cem Gökhan-Hacettepe LORA: evet?

NORA: Arkadaşlar toplantımız bitmiştir :D [BU BİR TARİH BU BİR İLK BU BİR DESTAN ARKADAŞLAR. TEŞEKKÜRLER TÜRKİYE TEŞEKKÜRLER SCORA]

Toplantı Bitişi Ardından:

**Sonat Şimşir öğürdüğünü yazı diliyle ifade etti. NORA Cem'e sevinmesini ve Sonat'a kendini parmaklamasını emretti.

**İnsanlar, sevgili SCORAngellar şoklarını ve mutluluklarını belitmek için bir çok ifade kullandı, bu kadar kısa toplantı görmemişti garibanlar.

 **Merve Özlem Sığınır nam-ı diğer MÖS, yeni geldiği toplantının bitmiş olması karşısında şoke oldu. NORA raporu en kısa sürede Aybala'nın ona atacağını belirtti [.s.s] .

**Cem unuttuğumuz bir konu olup olmadığı konusunda ısrar etti fakat NORA gülerek reddetti.
Ahmet Emre Avşar- Selçuk Üni. LORA' nın toplantının 45 dakika sürmesi sonucu kendini edebiyata verdiği dakikalara şahit olduk. [bkz.aman tanrım inanmak hiç elde değil neredeyim hayal mi rüya mı]

**Daha sonra Sonat Şimşir saçını yanlışlıkla kazıdığını[o.O], Meli' ise bıyıklarını aldığını belirtti.
"Scora pratikmiş" diyen Ufuk Gökçek İstanbul LEO, Meli' daha önceki 5-6 saatlik toplantıları dile getirmesiyle hatasını anladı.

**MÖS'ün paralel grup açması ve Sonat Şimşir'in "meli'nin tapelerini gkdan 5 gün önce servera atma iddası"  NORA'yı kıllandırdı ve "benim hızmalı bacımı paraleller kandırdı" iddasıyla gönüllüleri yanında tutmaya çalıştı.  Devam eden geyikler Meli'nin popişleri ve kondomları eritmek üzerine ilerledi.
Bu sırada Türkçe'mize *bartuya anlatır gibi anlatmak* diye bir deyim kazandırıldı.

**Meli'nin çıkıyorum dedikten 17 dakika sonra çıkmasıyla NORA dedikodusu başladı.

 

**İlerleyen muhabbette herkes yavaş yavaş sohbeti terk etti, en son arada ghosting yapan bir Bartu Koç, olmadık anda gelen bir Sonat Şimşir, arasıra paralele davet eden bir MÖS'le beraber Gökçeçiçek Arık, Ahmet Emre Avşar ve Aybala Yıldırım tükkanı kapattı.

Aybala Yıldırım-Acıbadem YK LORA Asistanı
-
raportör olmak için doğmuşum, onca gönüllünün arasından beni seçtiği için NORA'ma sonsuz tişikkirler-