Aylık Çevrimiçi Toplantı, Mayıs

Katılımcılar;

Ahmet Melih Erdoğan – NORA

Gökçeçiçek Arık – NORA Asistanı

Arda Kaya – NORA Asistanı

Ece Ermin – NORA Asistanı

Nahit Can Karaburun – Tüzük REİS

Ahmet Öztürk / Sakarya - LORA

Ali Onur Kabacan / Acıbadem – LORA Ast.

Alican Karadağ / Zirve – LORA Ast.

Aslı Altunyıldız / Maltepe – LORA

Aslı Arıcan / Pamukkale – LORA Ast.

Aybala Yıldırım / Acıbadem – LORA

Aylin Gareayahgi / Bezmialem – Denetim Kurulu Üyesi

Banu Üzümcü / Acıbadem – LPO Ast.

Bartu Koç / Yıldırım Bayezıt – LORA

Batuhan Öçbe / Gazi

Berna Atlı / Trakya – LORA

Beyza Kurt / 9 Eylül – Proje Destek

Bilge Derici / Bülent Ecevit – LORA

Çağlar Aktuna / Çukurova – LORA Ast.

Can Kızıl / Kırıkkale – LORA

Ece Naz Demir / Acıbadem –

Cem Gökhan / Hacettepe – LORA

Elif Yılmaz / Akdeniz – LORA

Esra Koç / İst. Bilim – LORA Ast.

Ezgi Çöllü / 9 Eylül – LORA Ast.

Fevzi Kara / Dumlupınar - LORA

Gamze Nur Aktaş / 9 Eylül – LORA Ast.

Gülten Coşkunpınar / Pamukkale – LORA

Kerem Ertez / LORA Asistanı

Kübra Elmas / Cumhuriyet – LORA Ast.

Melek Sönmezocak / 9 Eylül – LORA

Melisa Kanber / Cerrahpaşa – LORA

Mert Akalın / Ankara – LORA Ast.

Mert Kara / Pamukkale – LORA Ast.

Merve Gemici / Acıbadem – LORA Ast

Nermin Sönmez / Gazi – LORA

Osman Sinan Özesen / Bezmialem – LORA

Öykü Karadağ / 19 Mayıs – LORA

Özlem Tekin / İnonü – LORA

Pelin Büyükgöz / 19 Mayıs – LORA Ast.

Rabia Saygın / Erciyes – LORA

Selçuk Uylaş / Muğla

Sevgisun Nayki / İst. Bilim – LORA

Shahmal Mamishov / Atatürk – LORA Ast.

Şevval Aktaş / Trakya – LORA Asistanı

Uğur Özel / Muğla – Mali Koordinatör & LORA

Yağmur Şeref / Sakaya – VPE

Zekiye Karagözler / Celal Bayar - VPE

 

Toplantı selamlaşma ile başladı ve NORA tarafından kurallar hatırlatıldı ve gündem şu şekilde belirtildi;

1) SCORA Xchange

2) Zoofili Araştırma Ekibi

3) scora.turkmsic.netve raporlar

5) Duyuru

6) Önemli Oylama

 

SCORA X-Change;

NORA Ahmet Melih Erdoğan, sözü NORA Asistanı ve Ağustos dönemi SCORA X-Change Koordinatörü Gökçeçiek Arık’a devretti. Gökçeçiçek ARIK;

“Tekrar merhaba arkadaşlar :)

Bildiğiniz gibi genel kurulda Başatla birlikte size Scora Xchange hakkında bilgi vermiş, planlardan ve o zamanki durumdan söz etmiştik. Dönemin resmi son toplantısında ilerleme durumumuzdan bahsetmek istiyorum.

Planlar-programlar yapılmış; uluslararası koordinatöre hazırladığımız proposallar gönderilmiş durumda, bir kaç güne serverlara düşecek, başvurular açılacak.

İki dönem halinde gerçekleştireceğimiz programımız, Temmuzda İstanbul'da(istanbul Yb), Ağustos'ta ise İzmir(Katip Çelebi Yb)-Denizli(Pamukkale Yb)'de gerçekleşecek.Bildiğim kadaryla temmuz 6 kişi, ağustos da 5 kişilik kontenjana sahip.

Ayrıca aklıma gelen ve NORAmıza söylediğimde yaklaşık beş dakika kitlendiği ve karşılığında uzun bir hayret nidası çektiği bir süprizim var sizlere: Yurt içi Scora Xchange!

Bu döneme tam anlamıyla yetişmedi, o nedenle yabancı kontenjanlarından açık kalırsa pilot olarak denemeyi, seneye de aktif hale getirmeyi düşünüyoruz. Ne diyorsunuz?”

Öneri genel anlamda kabul gördü ve merak edilenler kendisinde soruldu. Kendisi sorulan sorulara hitaben şu cevapları verdi;

“Pilot uygulama açık kalan kontenjan olursa olacak. Yabancı degişimcilerle birlikte onlar için hazırlanan programa dahil olacaksınız ve dil tabiki ingilizce olacak. Yurtdışı küçük farklılıklar var, başvuruyu temmuz dönemi mail olarak istiyor motivasyon mektubunu ağustos başvuru formunun içinde motivasyon mektubu istiyor ama sorular nerdeyse aynı. Fiyat yabancı kontenjanı için ortak, fakat yurt içinde değişecektir diye düşünüyorum. O konu henüz netlik kazanmadı. Seneye başka yereller de dahil olsun tabii ki isteriz, ama bu bizlerden çok yerellerin isteğiyle orantılı bi durum. Yereller bilimsel ve sosyal program hazırlıyor, o programlar birleştirilip proposal haline getirilip, sunuluyor.”

 

Zoofili Araştırma Ekibi;

Sözü Can KIZIL devraldı;

“Merhaba arkadaşlar ben Can Şevval AKTAŞ Trakya YB,Berkhun GÜLGEN Eskişehir. Osmangazi YB,Aybala YILDIRIM Acıbadem YB olarak çalışmalarımıza başladık Ekim GK ya sunumunu yapacağız sizlere”

Gelen sorulara ise şu cevapları verdi;

“Gökçe biz bu üç arkadaşla sonuna kadar ilerleyeceğiz ve çalışmalarımız ilk önce Türkiye çapında olup dünya üzerinde de bir araştırma yapacağız ve en son onu bir rapor halinde sizlere sunacağız hocalara onaylı olarak. Tabi isteyen gelebilir ama biz bu üç arkadaş sonuna kadar varız asil bir şekilde isteyen de bize yardımcı olabilirler.”

 

scora.turkmsic.net ve Raporlar

 

Sözü alan NORA - Ahmet Melih Erdoğan önemli bir duyuru yaptı;

 “Yeni LORA OLAN ARKADAŞLARIN DİKKATİNE

scora.turkmsic.net bizim kayıtlı veritabanımız olup her şeyi aslında oradan duyuruyoruz, etkinlik raporları toplkantı raporları vs... Aynı zamanda birbirimizin iletişim bilgisini oradan bulabiliriz. Şimdi yeni lora lar ya da lora olmayı bırakacak olanlar, dinlesin özellikle; Hesabın şifresini yeni lora nıza verin ve de yeni lora hesap bilgileirni güncellesin (ya da yeni lora lar gidip eski olar larından istesin) eğer eski lora nız hafıza kaybı yaşamış ve şifre unutmuş ise, NTSDD miz Mustafa Ozan ALPAY a durumu anlatın, o size yardım eder ve yeni yereller de direkt NTSDD ye gidebilirler. Raporlar kısmına gelince de eksik rapor var mıdır yok mudur bakın ve de eksikleri yazın doldurun lütfen.”

 

Duyuru:

NORA - Ahmet Melih Erdoğan: SCORA Yaz Kampı ve Akran Eğitmen Eğitimi için gayrı resmi iki istek var ve de çok kısa bir zaman içinde hangi yerel in üstleneceği belli olacak diye düşünüyorum ve de SECSE 2014 için ek kontenjan talebinde bulundum, cevap bekliyorum.”

Gelen soru üzerine;

”Kamp için başvuru açacağız. motivasyon mektubu ister miyiz bunu bilmiyorum şu an. Hali ile öncelikle bu evraklar gerekecek, bundan sonrasında iseher yerelin elbette kontenjanları olacak ancak yaz kampı bir sonraki seneye SCORA’nın şekillenmesi ve de yapılacak etkinliklerin düzenlenip benimsenmesini ve de handover eksikliğini gidermenin yanı sıra tecrübe aktarımı amacı ile de var.Bütün bu nedenle ışığında SCORA Dışı Kayıt için kesin bir şey diyemem ama başvuru yapılabilir muhakkak. Ancak o zaman geldiğinde diğer başvuruları görmeden bir şey diyemem.”

 

Önemli Oylama

NORA - Ahmet Melih Erdoğan:

Arkadaşlar Tüzük Maddesi bize her ay toplanma zorunluluğu koyuyor, bu hususta okul zamanı zaten bizlerin etkinlik ayı toplanıp plan program konuşmamız doğal. Bu nedenle "Geçen Sene" yaptığımız gibi alınacak kararın iptali ve toplantıya çağırma hakkı NORA'da kalacak şekilde tüzükteki her ay toplanma maddesini geçici süre ile askıya almayı öneriyorum.  Geçen sene yaptığımız gibi her yerelden sadece bir kişi oy kullanabilecek. Tüzüğümüzdeki yeni madde uyarınca LORA olmayan NORA Asistanları da oy kullanabilecek.

 

Öneri oy çokluğu ile kabul edildi.

 

Raportör;

Can Kızıl

Kırıkkale Üniversitesi Tıp Öğrencileri Birliği

Üreme Sağlığı Çalışma Kolu Yerel Yöneticisi