Aylık Çevrimiçi Toplantı, Nisan

NİSAN AYI AYLIK SCORA

ÇEVRİMİÇİ TOPLANTISI

 

Tarih: 24.04.2014

Başlangıç: 20.00

Bitiş: 21.02

 

 

Katılımcılar:

 

1)  

Ahmet Melih Erdoğan – NORA

2)  

Ece Ermin – Başkent YB Nora Asistanı

3)  

Ali Onur Kabacan - Acıbadem YB Lora Asistanı

4)  

Arda Kaya – Ankara YB Nora Asistanı

5)  

Can Kızıl – Kırıkkale YB Lora Asistanı

6)  

Berkay Çelik – Cerrahpaşa YB Lora

7)  

Berna Atlı – Trakya YB Lora

8)  

Bilge Derici – Bülent Ecevit YB Lora

9)  

Çağlar Aktuna – Çukurova YB Lora Asistanı

10)              

Cem Gökhan – Hacettepe YB Lora

10) Esra Koç – Bilim YB Lora Asistanı

11) Ezgi Çöllü – Dokuz Eylül YB Lora Asistanı

12) Gamze Nur Aktaş – Dokuz Eylül YB Lora Asistanı

13) Gökçeçiçek Arık – Gaziosmanpaşa YB Nora Asistanı

14) Gülten Coşkunpınar – Pamukkale YB Lora

15) Kübra Elmas – Cumhuriyet YB Lora Asistanı

16) Aybala Yıldırım – Acıbadem YB Lora Asistanı

17) Ahmet Emre Avşar – Selçuk YB Lora

18) Mert Akalın – Ankara YB Lora Asistanı

19) Mervan Kılıç – Selçuk YB Lora Asistanı

20) Merve Gemici – Acıbadem YB Lora Asistanı

21) Melek Sönmezocak – Dokuz Eylül YB Lora Asistanı

22) Murat Furkan Vural – Atatürk YB Lora

23) Nahit Can Karaburun – İzmir Katip Çelebi Lora

24) Öykü Karadağ – Ondokuz Mayıs YB Lora

25) Özüm Çulfaz – Kocaeli YB Lora Asistanı

26) Pelin Tiryakioğlu – Cumhuriyet YB Lora

27) Samed Baloğlu – Kırkkkale YB Lora

28) Sonat Şimşir – Ondokuz Mayıs Başkan

29) Yağmur Şeref – Sakarya YB Lora

30) Elif Apak – Ege YB Nora Asistanı

31) Alican Karadağ – Zirve YB Lora Asistanı

32) Bartu Ediz – İzmir Katip Çelebi YB Lora Asistanı

33) Aslı Arıcan – Pamukkale YB Lora Asistanı

34) Beyza Kurt – Dokuz Eylül YB Lora

35) Seda Özpak – Sakarya YB Başkan

36) Aylin Gareayaghi – Bezmialem YB Lora

37) Yusuf Ergin – Adnan Menderes YB Lora

38) Alpkağan Kale – Zirve YB Lora

39) Selçuk Uylaş – Muğla YB Lora

40) İrem Sofuoğlu – Pamukkale YB Lora Asistanı

41) Fevzi Kara – Dumlupınar YB Lora

42) Mert Kara – Pamukkale YB Lora Asistanı

43) Alperen Satan – Pamukkale YB Lora Asistanı

 

 

 

Ahmet Melih Erdoğan – NORA, raportör için gönüllü aradı ve Aylin Gareayaghi – Bezmialem YB Lora gönüllü oldu.

 

Ahmet Melih Erdoğan – NORA konuşmaya katılımda kullanılacak işaretleri ve isim formatını isim/yerelbirlik/görev olarak hatırlattı. Daha sonra toplantıyı iyi dilekler ile açtı. Sıralı olmayan gündemi açıkladı:

-IDAHO

-Raporlar

-Zoofili Araştırma Grubu

-Yaz Etkinlikleri Hakkında Bilgi

-Revizyon ve Yenilik

 

Ahmet Melih Erdoğan – NORA, ilk gündemi raporlar olarak değiştirdi: Raporlamalar bizim için çok değerli. Bu hususta sizlerden ricam etkinlilerinizi scora.turkmsic.net e gereken süre içinde raporlamanız. Sizlerden özel ricam ne beni ne de asistanlarımı raporları takip etme mecburiyetinde koymamanız.

 

Selçuk YB, Atatürk YB, Çukurova YB, İzmir Katip Çelebi YB, Bezmialem YB, Dokuz Eylül YB, Sakarya YB, Adnan Menderes YB, Kocaeli YB, Zirve YB, Pamukkale YB, Muğla YB

 

Ahmet Melih Erdoğan – NORA, ikinci gündem maddesi olarak Zoofili Araştırma Grubu’nu sundu: Nisan Genel Kurulu’nda sizlere bu husus ile ilgili kıs bir bilgi vermiştim. Can orada sunum yapma fırsatı bulamadı her ne kadar çok kısa zaman alacak olsa da. Ancak bizlere buradan anlatabilir dedik. Sizlere detaylı açıklamayı Can Kızıl yapacak.

Can Kızıl’ın hazırladığı video youtube üzerinden katılımcılarca izlendi.

Link: http://www.youtube.com/watch?v=2sKvNG98vBA&feature=youtu.be

 

Selçuk YB, İzmir Katip Çelebi YB, Bezmialem YB, Adnan Menderes YB, Zirve YB, Pamukkale YB, Kocaeli YB, Atatürk YB, Çukurova YB linkte bulunan videoyu izlediklerini belirttiler.

 

Ahmet Melih Erdoğan - NORA istekli olanların Can Kızıl ile irtibata geçmelerini söyledi.

 

3. Gündem maddesi olarak IDAHO belirlendi. Ahmet Melih Erdoğan – NORA, sözü LGBTİ KÇG Koordinatörü Sonat Şimşir – Ondokuz Mayıs YB’ye bıraktı.

 

Sonat Şimşir IDAHO etkinliği yapmayı planlayan yerel birliklerin kim olduklarını sordu. İzmir Katip Çelebi YB, Adnan Menderes YB, Dokuz Eylül YB, Kırıkkale YB, Ankara YB, Zirve YB, Dumlupınar YB IDAHO etkinliği yapacaklarını belirttiler. İstanbul YB adına Sonat Şimşir etkinliğin yapılacağını söyledi.

 

Sonat Şimşir akıllarındaki fikirleri sordu ve Acıbadem YB’nin panel yapacağını, bunun için de konuşmacı bulmakta yardımcı olduğunu söyledi.

 

Beyza Kurt – Dokuz Eylül YB Lora: Şubatta Türkiye Psikiyatri Derneği yk başkanı Tunç Alkin ile büyük bir konferans verdik bu sebeple biz stand etkinligi yapmayi ve Paintball oynamayı yapmayı planlıyoruz.

 

Yusuf Ergin -Adnan Menderes YB Lora: Biz birazcık dereyi görmeden paçaları sıvadık gibi oldu ama umarım sorun çıkmayacak. Kaos gl den bir konuşmacı ayarladım. Ayrıca sosyoloji bölümünden ve tıp fakültesinden 2 öğretim üyesi daha konuşma yapacak. Dilekçeyi de verdik. Yürütme kurulundan da geçerse bu iş tamamdır. 14 mayıs Çarşamba günü yapıcaz etkinliği umarım. Panel şeklinde olacak.

 

Nahit Can Karaburun – İzmir Katip Çelebi YB Lora: bir gün film gösterimi(benim çocuğum), bir gün de siyah pembe üçgen'den katılımcılarla sunumlu soru-cevaplı bir şey planlıyoruz. belki geçen seneki gibi diş hekimliğine de uğrayıp onlarla bu konuları konuşabiliriz ama bunu ekibimle konuşmadım. Tarih 17 mayıs haftası 15'inden önceki iki gün olacak.

 

Sonat Şimşir – Ondokuz Mayıs YB Başkan, Benim Çocuğum film gösteriminden önce LİSTAG’ın bilgilendirilmesi gerektiğini, bilgilendirmediği için sorun yaşayanlar olduğunu hatırlattı.

 

Fevzi Kara – Dumlupınar YB Lora adına Gökçeçiçek Arık – Gaziosmanpaşa YB Nora Asistanı: : İlk kez yapacakları için pek ayrıntılı plan yapamamış, materyal desteği olacaksa stand açmayı planlıyorlarmış, posterler hazırlayıp homofobi ve transfobi karşıtlığı için bilgilendirme yapmayı düşünüyorlarmış, fikirlere açıklarmış.

 

Yusuf Ergin – Adnan Menderes YB Lora söz aldı: Birincisi bir düzeltme. Konuşmacı siyah üçgenden. 2.si etkinlik için materyal talepleri işi ne oldu. 3.sü afiş varsa eğer mail atabilir misin bana. Bir an önce duyurulara ve afişi bastırıp asmaya başlayalım.

 

Sonat Şimşir – Ondokuz Mayıs YB Başkan, materyal taleplerini bildireceğini, afişin de henüz olmadığını fakat hazırlayacağını söyledi. Materyal talepleri veya herhangi bir fikir vermek konusunda herkesin her zaman kendisine ulaşabileceğini belirtti.

 

Ahmet Melih Erdoğan – NORA, Sonat Şimşir’e teşekkürlerini iletti ve 4. gündem maddesine geçildi. 4. gündem maddesi Akran Eğitmen Eğitimi ve Yaz Kampı olarak belirlendi.

 

NORA: Melekler bu yaz Akran Eğitmen Eğitimi ve Yaz Kampı yapma planımız olduğunu hepiniz biliyorsunuz. Bu hususta ev sahipliklerini de açmış bulunuyoruz. Detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Sizlerden ricam her biriniz başkanlarınız ile konuşup yapıp yapamayacağınızı sormanız zira ev sahipliği olarak sizler sahip çıkmazsanız bu etkinlikler olmaz. Link: http://scora.turkmsic.net/duyuru/scora-yaz-etkinlikleri

 

İzmir Katip Çelebi YB, Selçuk YB, Bezmialem YB, Cerrahpaşa YB, Sakarya YB, Dokuz Eylül YB, Adnan Menderes YB, Kırıkkale YB, Pamukkale YB, Kocaeli YB

 

Ahmet Melih Erdoğan – NORA, 5. gündem maddesine geçti: Vizyon ve Yenilikler

 

Burası benim sizlerden küçük naçizane bir ricam;

 

Bazı yereller LORA’ları seçmeye başladı arkadaşlar. Genel oarak iki ricam var, bıracak olanlar SCORA-Revizyon ve Yenilik yazısını dikkate alarak gelen arkadaşlara handover versinler lütfen. Ve de bir sene daha bizimle olacak arkadaşlarımız yetiştirdiği asistanları bu yeniliklere ve güncellemelere göre yetiştirsinler lütfen. Ancak bu şekilde yaptığımız şeylerin devamlılığını sağlayabiliriz. Ben bu yeniliklerin devamını en az sizin kadar isteyen biri olarak bırakacaksanız eger bu vizyonu sırtlayabilecek kişilere bırakmanızı ya da en azından gelecek kişilerin bu vizyonu sırtlamasına yardımcı olmanızı dilerim. Eger devam edecekseniz de bizimle beraber bu vizyonu oturtma aşamasında yer alırken sizler ile çalışa asistanlarınızın bu kıvama gelmesine lütfen dikkat edin. Zira artık bu görüşümüz TurkMSIC in resmi görüşü oldu genel kurulda.

ÖZETLE; “Dükkandan çıkarken geriye bakın yani, ve eğer geride bırakacaklarınız içinde yarım kalmışlar varsa çıkmayın gerekirse, tamamlayın öyle çıkın. Çıkarken sizin gibi yapabilecek birini bırakın ama tek kriteriniz bu değil aynı zamanda yaptığımız yeniliklerin biraz daha oturmasını sağlamak olsun derim. Yani her ikisi de sağlanmış ise gönül rahatlığı ile selametle diyebilirsiniz”

 

Selçuk YB, İzmir Katip Çelebi YB, Cerrahpaşa YB, Dokuz Eylül YB, Sakarya YB, Kırıkkale YB, Çukurova YB, Adnan Menderes YB, Atatürk YB, Pamukkale YB, Kocaeli YB, Bezmialem YB, Ondokuz Mayıs YB onayladıklarını belirttiler.

 

Sonat Şimşir – Ondokuz Mayıs YB Başkan, 17 Mayıs’ta gelebilecek arkadaşları Samsun’da yapacakları atölye etkinliğine davet etti.

 

 

Ahmet Melih Erdoğan – NORA, tüm gündem maddelerinin bittiğini belirtti ve katılımcılara katılımları için teşekkür etti. Toplantı dağıldı.

 

Raportör
Aylin GAREAYAGHI
Bezmialem Üniversitesi Tıp Öğrencileri Birliği - Üreme Sağlığı Çalışma Kolu Yerel Yöneticisi